Holly Blue

Holly Blue to założony w 2011 roku w Mysłowicach indie-popowy zespół, który tworzą Sonia Kopeć, jej brat Krytian i Emil Blant. Ten ostatni pewną rozpoznawalność zdobył wcześniej jako producent muzyczny i członek grup Gutierez oraz The Marians.

Rok po swoim powstaniu Holly Blue wydał nakładem wytwórni Falami swą pierwszą płytę zatytułowaną First Flight. Na krążku znalazło się dziewięć anglojęzycznych utworów utrzymanych w stylistyce ambitnego popu, których główną autorką – zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej – jest osiemnastoletnia wówczas wykonawczyni. Rozpoznawalnymi cechami zespołu, które przysporzyły mu popularność wśród fanów i przychylność krytyki, są subtelny i ciepły głos wokalistki, oryginalne teksty oraz dopracowane brzmienie.

First Flight okazał się dużym medialnym i artystycznym sukcesem, którego owocem była obecność w radiu i telewizji, trasa koncertowa, udział w kilku znaczących festiwalach oraz występy u boku artystów takich jak Myslovitz, Ania Dąbrowska i przede wszystkim znana belgijska piosenkarka Selah Sue, której mysłowickie trio było oficjalnym suportem podczas jej polskiego tournee. Promujący album singiel 74 – 75, będący coverem The Connells, na początku 2013 rok dotarł na szczyt Listy Przebojów Radia Katowice. Kilka miesięcy później Holly Blue weszło do finałowej dziesiątki w konkursie Sopot TOPtrendy, występując na festiwalowej scenie w Operze Leśnej.

Utwór 74 – 75 z albumu First Flight

W 2016 roku zespół wydał płytę UpBeat. Za jej produkcję odpowiedzialny był Eddie Stevens, wcześniej współpracujący m.in. z Moloko, Roisin Murphy i Zero 7. Materiał z albumu jest stylistycznie różny od debiutanckiego i zabiera słuchacza w rejony muzyki elektronicznej, wciąż jednak zrealizowany jest na najwyższym poziomie wykonawczym.

W 2018 roku zespół zapowiedział trzecią płytę zatytułowaną Guantanamo, wydając jednocześnie teledysk Telepop, piosenkę napisaną tym razem do polskiego tekstu.