Keira Is You

Muzyka chorzowskiej grupy Keira Is You dotyka takich stylistyk jak ambient, post-rock i new-wave. Ich twórczość wypełniają z jednej strony chłodne pasaże dźwiękowe, z drugiej – romantyczne melodie ujęte w przystępną formę. Tworząca zespół ekipa – gitarzysta i wokalista Jakub Radomski (ex-członek grupy Hariasen), odpowiedzialny za bas i syntezatory Adam Karkowski oraz perkusista Remik Byliński – przez dekadę swojej działalności dała około dwustu koncertów w całej Europie.

Zespół ma na swoim koncie pięć albumów: Nothing else will happen (2009), One of those things that you do once in a lifetime and hopefully learn a lesson from (2011), Last row needs heroes (2013), koncertowy Thought I told You to give up? (2014) i Free Floating Anxiety (2017). Drugi z nich wydany został przez wytwórnię Falami, podobnie jak reedycja krążka debiutanckiego, który ukazał się także na rynku amerykańsiim, japońskim i austriackim.

Płyta One of those things that you do once in a lifetime and hopefully learn a lesson from powstała we współpracy ze szwedzkim multiinstrumentalistą znanym z zespołu Cult of Luna Magnusem Lindbergiem, który nagrał, zmiksował i wyprodukował cały materiał.

Twórczość zespołu Keira Is You przypaść może do gustu w szczególności fanom zespołów The Cure, Placebo czy The Appleseed Cast, ze względu na znaczne podobieństwa muzycznej estetyki.

Utwór Triangle z albumu One of those things that you do once in a lifetime and hopefully learn a lesson from