Mirek Rzepa

Mimo że Mirek Rzepa to doświadczony artysta, który na scenie działa już od trzech dekad, to dopiero w 2011 roku nakładem Falami okazała się jego debiutancka płyta Rymszary. Muzyk znany jest przede wszystkim ze studyjnej i estradowej współpracy z zespołami takimi jak Ości, SBB, Krzak, Dżem, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa oraz z Ryszardem Skibińskim, Elżbietą Mielczarek czy Antonim Gralakiem. W 1984 roku wziął udział w nagraniu znanego albumu I Ching, autorskiego Projektu Zbigniewa Hołdysa, w którym udział wzięli również muzycy TSA, Osjan, Porter Band, Maanam i Breakout.

Na Rymszarach dominuje klimat zadumy i nostalgii, tworzony przez dwanaście instrumentalnych utworów wykonywanych przez autora na gitarach, basie i fortepianie. Można się w nich dosłyszeć zarówno wpływów bluesa, z którym Rzepa kojarzony jest najczęściej, jak i muzyką współczesną, jazzem i śląskim folklorem. To album niezwykle intymny i impresjonistyczny, pokazujący wszechstronne uzdolnienia instrumentalne i wrażliwość artysty.

Oryginalnym elementem albumu jest jego piękna okładka wykonana z… filcu. Za jej projektem stoi Marta Strzoda, której projekty graficzne znane są z innych wydawnictw wytwórni Falami.

Utwór Polna z płyty Rymszary