The Band of Endless Noise

Psychodeliczny klimat, hipnotyzujący puls i spora dawka elektroniki – to brzmieniowy znak rozpoznawczy pochodzącego z Raciborza zespołu The Band of Endless Noise, grupy doskonale znanej fanom polskiego rocka alternatywnego i uważanej za jednego z ważniejszych w kraju przedstawicieli tego gatunku. Grupę tworzą Andrzej Widota (elektronika, klawisze, wokal), Adam Sanocki (gitara), Tomasz Brzozowski (bas), Adam Busuleanu (elektronika), Bartłomiej Mielnik (perkusja) i Katarzyna Gierszewska (głosy), z zespołem są związani również Bart Mączyński (autor tekstów) oraz Tomasz Gadomski (perkusjonalia).

The Band of Endless Noise ma na koncie kilka udanych i ciepło przyjętych przez krytykę i publiczność płyt, wydawanych nie tylko w kraju, ale i w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Grupa gościła na kilku znaczących festiwalach (Off Festival, Ars Cameralis, Unsound) oraz wielu scenach krajów zachodnich, a także na antenach europejskich i amerykańskich rozgłośni radiowych (m.in. w audycji legendarnego prezentera BBC Johna Peela).

W 2012 roku nakładem Falami wyszedł krążek The Blue Nun (w Stanach Zjednoczonych wydany przez Incomplete Records), na którym raciborska formacja prezentuje materiał w większej mierze niż na poprzednich albumach piosenkowy. Jak zawsze w muzyce zespołu nie brakuje jednak charakterystycznego przestrzennego brzmienia, instrumentalnych i wokalnych improwizacji i sporej dawki elektronicznych bitów. Masteringu utworów podjął się sam Bob Weston, producent znany m.in. z pracy nad albumem In Utero Nirvany. The Blue Nun to nie tylko solidna dawka świetnej muzyki, ale także ciekawa szata graficzna zaprojektowana przez Martę Strzodę.

The Blue Nun, jak i pozostałe albumy The Band of Endless Noise, to obowiązkowa muzyczna pozycja dla każdego miłośnika niebanalnych aranżów łączących ciepłe brzmienie, rockową zadziorność i wpadające w ucho melodie.

Utwór Sugar z albumu The Blue Nun